چرا ظهور نکرد و چه کنم که ظهورش را نزديک کنم.

آنکه مي بينيم جور وستم تمام زمين را فرا گرفته و فساد عمومي شده و در روح کوچک وبزرگ رسوخ کرده و... ولي تابحال امام ظهور نکرده دليل داره، که اطلاع از آنها براي شما بسيار مفيد بوده مانع انحراف شما در اين جهان پراز ريا مي گردد.

يکي ازدلايل طولاني شدن غيبت آزمودن مردم جهان است.

امتحان وآزمايش يکي از ترفندها وروشهاي قديمي خداوند از آدم تا خاتم انسانهاي روي زمين است.که به وسيله آن استعدادها و ايمان نهفته آدمي را مي سنجد. بطوري که خود در سوره عنکبوت مي فرمايد:آيا مردم گمان کردند(همين اندازه )که اظهار ايمان نمائيد(کافي است)وما آنها را به حال خود رها مي کنيم و آزمايش نخواهند شد؟! وسپس در آيه بعدي همين سوره مي فرمايد:گمان نکنيد که اين آزمايشها فقط براي شما مسلمانان است! خير.

همانطور که در آيه بالا ذکر شد خداوند همه مردم زمين را مي آزمايد و براي اين آزمايش از هر وسيله اي اعم از ثروت وبي پولي و بيماري و نيکي ها و بديها و لذائذ جسمي و جنسي و... استفاده مي کند پس بايد در هر حال مراقب خود باشيد تا کارنامه خوبي نزد امام مهدي(ع) و خدا داشته باشيد و مبادا يه دفعه هوس کنيد و بريد طرف سايت هاي سک... يا اينکه مبادا تو خيابون چششتون به يه ... يا اينکه مبادا نمازتون به خاطر کارهاي ديگه به تاخير بيفته ودر اصل اينکه مبادا در مورد امام الزمان و ظهورش کوچکتري شکي بدل راه دهيد. چراکه در مورد آن امام علي(ع) مي فرمايد:

سوگند به کسي که پيامبر رابه حق مبعوث کرد به شدت مورد آزمايش قرار مي گيريد و غربال مي شويد همانند محتويات يک ديگ به هنگام جوشش زيرو رو خواهيد شد آنچنان که بالاي شما پايين وپايين تان بالا قرار خواهدگرفت.

در اين رابطه خداوند مارابه دوطريق آزمايش خواهد کرد.

1-چه کسي شک مي کند و چه کسي پايبند مي ماند.

2-چه کسي جذب اين دنياي مملواز شهوات مي شود و چه کسي جذب خدا و معنويات مي شود.

انشاء الله که ما وشما جذب مهدي(ع) و خداوند شويم. اما متاسفانه امروزه عده زيادي راه خود را گم کردند و به دلائلي پيش پا افتاده به وجود امام شک مي کنند.

از جمله اينکه بعضي مي گويند:چنين عمر طولاني از انسان بعيد است(در حالي که از نظر علمي عمر طولاني وي به اثبات رسيده و در مباحث آينده به عرض شما خواهم رساند) بعضي ديگر مي گويند اگر هست چرا او را نمي بينيم بعضي ديگر به عدم قدرت او براي انقلاب جهاني شک کردند و...

همانطور که رسول خدا (ص) مي فرمايد: او (مهدي) کسي است که از بين شيعيانش غائب گشته، غيتبي که کسي در اعتقاد به امامتش باقي نمي ماند جز کسي که خداوند قلبش را به ايمان آزموده باشد.

اما اين آزمايش در روز ظهور تمام نمي شود و درآن زمان نيز شديد تر هم مي شود. به حديث زير از امام صادق توجه کنيد.

گويا امام قائم را مي بينم که روي منبر کوفه نشسته و يارانش که به اندازه جنگ بدر 313مردند دور او را حلقه زدند که آنها پرچم داران و حکمرانان الهي بندگانش بر روي زمينند. پس امام نامه را از قباي خود بيرون مي آورد وچون آنان نامه رسول الله را در دست امام مي بينند مانند گوسفندان وحشت زده از دور او متفرق مي شوند و جز وزير و 11 نقيب وي کسي باقي نمي ماند به همان اندازه که نزد موسي باقي ماندند.آنها همه جا را مي گردند و جز حضرت چاره سازي رانمي بينند و نزد وي برمي گردند.

عدم آمادگي براي ظهور امام الزمان

اين عدم آمادگي دو دليل دارد که به شرح زير است:

1- متاسفانه در حال حاضر هنوز جهان براي ظهور امام الزمان آماده نيست زيرا در گوشه و کنار جهان هنوز کساني هستند که ادعا مي کنند که اگر ما حکومت کنيم چنين و چنان مي کنيم و خود را همسان با امام ما مي دانند در حالي که اگر توجه کنيد ذره اي از فضائل اخلاقي وي را ندارند.

در اين رابطه امام باقر(ع) مي فرمايد: قبل از ظهور هيچ قومي نمي مانند تا اينکه به سلطنت برسد تا در دولت ما کسي نگويد که اگر من نيز بودم چنين برنامه اي را پياده مي کردم.

2- با نهايت تاسف مردم نيز هنوز آماده ظهور امام الزمان نيستند چرا که در هنگام مشکلات کسي ديگر را بجاي امام الزمان صدا مي کنند.

هنگامي که جنگ مي شود کمک سازمان ملل را خواستار مي شوند در حالي که در حين حمله آمريکا به عراق سازمان ملل هيچ غلطي نکرد . همانطور که قبلا مردم در جنگ جهاني دوم از سازمان جامعه ملل کمک خواستند ولي خود در آتش اين جنگ سوخت و خون 55ميليون انسان بي گناه جاري شد و نيست ونابود شدند.

مردم بايد بدانند که يگانه منجي عالم بشريت امام مهدي ماست و بس. تنها از خداوند خواستار ظهورش شويد و هر وقت به مشکلي برمي خوريد از ته قلب بگوئيد يا مهدي ادرکني و براي تعجيل ظهور امام با اخلاص پس از هر نماز دعا کنيد(اين کار ثوابها و قضائل بي شماري دارد که انشاءالله در متاحث آينده به عرضتان خواهم رساند) واين را به اطرافيانتان نيز کوشزد کنيد.

پس هرگاه چنين شد آنروز است که قائم عليه السلام ظهور خواهد کرد و مشکل شما وما اهل زمين را حل خواهد کرد و جهاني نو را به ما هديه خواهد کرد.:: موضوعات مرتبط: مهدويت ,
:: برچسب‌ها: مهدويت , چرا ظهور نکرد و چه کنم که ظهورش را نزديک کنم ,
|
امتياز مطلب : 0
|
تعداد امتيازدهندگان : 0
|
مجموع امتياز : 0
نويسنده : محبّان مهدي (عج)
تاريخ :
مطالب مرتبط با اين پست
مي توانيد ديدگاه خود را بنويسيد

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]


ابزار پرش به بالا